СЈО влезе и во "Пелистерка"

Со судска наредба, обвинители од Специјалното обвинителство заедно со инспектори од Одделот за организиран криминал и корупција во МВР утринава влегле да вршат претрес и во компанијата „Пелистерка" сопственост нa Дејан Панделески, во рамки на истрагата за финансиски криминал во фирмите на бизнисменот Орце Камчев, потврди СЈО, додавајќи дека е влезено во фирми на повеќе лица.

Рано утринава во 6 часот, специјални обвинители и инспектори за организиран криминал влегле во главната зграда на „Орка Холдинг" и во сите други компании на Камчев во Скопје, но и во некои други што ги има низ Македонија.

Повеќе детали околу претресот се очекуваат во текот на денот.

Извор: 
 

Поврзани

Најнови вести

Коментари