Што снимаш, бе ти, со телефонот, дај ваму (ВИДЕО)

Пред Собранието полицијата се судри со лицата кои протестираат против промената на уставното име на Република Македонија и договорот кој беше потпишан со Грција.

Со употреба на солзавци и шок-бомби полицијата се обидува да ги растера граѓаните кои протестираат против промена на уставното име.

Новинарот кој е автор на ова видео,е нападнат од полицаец.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари