Вчера полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода В.П.(43) од Штип, бидејќи околу 21 часот во семејниот дом во Штип, по претходна вербална расправија, физички ги нападнал малолетната ќерка и неговата 40годишна сопруга.

По комплетирање на случајот против В.П. ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.