logo
logo
logo

Штипјанец си ги ПРЕТЕПАЛ жената и ќерката

Vecer | 15.08.2022

Штипјанец си ги ПРЕТЕПАЛ жената и ќерката

Вчера полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода В.П.(43) од Штип, бидејќи околу 21 часот во семејниот дом во Штип, по претходна вербална расправија, физички ги нападнал малолетната ќерка и неговата 40-годишна сопруга.

По комплетирање на случајот против В.П. ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk