Локални избори

Саша Богдановиќ кандидат за градоначалник на Општина Центар

Саша Богдановиќ, директорот на Јавното претпријатие „Паркинзи на Општина Центар", ќе биде кандидат за наследник на Андреј Жерновски.

Како што објави премиерот Зоран Заев, СДСМ реши да го кандидира за градоначалничката функција во оваа општина бидејќи патот е расчистен со повлекувањето на Жерновски од трката денеска.

Поврзани

Најнови вести

Коментари