Само што слетал, завршил во притвор – Апсење ноќеска на скопскиот аеродром

Ноќеска во 01.30 часот на Граничниот премин "Меѓународен Аеродром-Скопје" на влез во Р. Македонија по извршена пасошка контрола и проверка во оперативна евиденција констатирано било дека С.Е. (39) од Скопје евидира со мерка "А" (апси) по барање од Одделение за потраги при МВР.Лицето е приведено и предадено на полициски службеници од ПС Кисела Вода.

Поврзани

Најнови вести

Коментари