Рак го демне Скопје: Фотографија од висококатниците во Аеродром ги загрижи граѓаните (ФОТО)

Скопје веќе со денови се наоѓа во топ 10 најзагадени градови во светот.

Денеска на социјалните мрежи осамна фотографија од високатниците во Аеродром од каде Скопје буквално не се гледа од загаденост.

Утрово најзагадено е во скопско Миладиновци каде ПМ 10 честичките изнесуваат 152 милиграми на метар кубен, во Центар 140, Бутел 128, а на Ректоратот изнесуваат 109 милиграми на метар кубен.

ФОТО: ФЕЈСБУК

Поврзани

Најнови вести

Коментари