Портралот Медиа.мк објави дека предмалку се случила брутална престрелка во скопски Бутел на ул. Босна и Херцеговина каде според нашите информации со повеќе проектили е погоден Камер Идризи, лице кое е добро познато на полицијата.

Се работи за место кое се наоѓа веднаш до ресторанот „Султан“, а голем број на полициски единици веќе се на терен

Според неофицијални информации до кои дојде медиа.мк лицето починало на лице место. Неофицијално има едно починато лице К.И., а на терен се три амбулантни возила.