Во текот на вчерашниот ден, некаде околу 15: 35 часот во СВР СкопјеА.А.(35од село Арачиново, Скопскопријавил дека додека седел во неговиот двор со Ф.А.(31) од село Арачиновосо патничко моторно возило „форд галакси“ со скопски регистарски ознаки поминале Ш.М.(36и Ш.М.кои пукале кон А.А. и Ф.А., на што истите возвратиле. 

Повредени лица нема, а оштетено било возилото „форд галакси“ сопственост на Ш.М. и патничко моторно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки сопственост на Ф.А.. Се работи на расчистување на случајот.