Полициски службеници од СВР Куманово утринава го лишиле од слобода А.Д.(25) од Куманово, затоа што кај него била пронајдена бела прашкаста материја.

Исто така полицајци синоќа во 20:10 часот на улица „Бистрица“ во Охрид го лишиле од слобода Љ.Д.(45) од Охрид. Како што соопшти МВР, кај Љ.Д. била пронајдена бела прашкаста материја.

По целосно документирање на случаите против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.