Приведен дилер на дрога од Тетово

Приведен е дилер на дрога од Тетово по претрес во неговиот дом, соопшти полицијата.

Се работи за 47-годишно лице со иницијали Б.А. во чијшто дом и помошни простории биле пронајдени околу 200 грама наркотична дрога-хероин, две дигитални ваги, два мобилни телефона, една импровизирана цевка и 12.400 денари.

МВР информира дека пронајдените предмети се фотодокументирани, со потврда одземени и дадени за вештачење.

Б.Е. бил лишен од слобода и задржан во полициската станица во Тетово за понатамошна постапка. Во текот на денешниот ден со соодветен поднесок ќе биде изведен пред Судија на претходна постапка во Основниот суд во Тетово.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари