Претседателот на Косово, Хашим Тачи во работна посета на Македонија

Претседателот на Република Косово, Хашим Тачи ќе престојува во работна посета на Република Македонија.

Во склоп на посетата, како што информираат од владината прес-служба, Претседателот Тачи ќе оствари средба со Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев.

Заев и Тачи ќе остварат и тет-а-тет средба, по што ќе следува и билатерална средба на делегациите на Владата на Република Македонија и на Република Косово, соопштија од Владата, а по завршувањето на средбата ќе следуваат и изјави за медиумите.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари