Контролор на зонско паркирање на ЈП „Паркиралишта“ вчера бил физички нападнат од едно лице, соопштија денес од струмичката полиција.

-Вчера во 13 часот Ф.М.(44) од Струмица пријавил дека околу 12:30 часот додека бил на работа заедно со М.К., како контролори на зонско паркирање во Струмица, по претходна расправија бил физички нападнат од едно лице, стои во соопштението од СВР Струмица.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.