Попладнево во Ѓорче Петров се случи вооружен инцидент при што било пукано во полицаец.

Имено, како што пренесува Курир, околу 16: 40 часот на улицата „4-ти јули“ кај слаткарницата Шехерезада, од возило голф е пукано во мерцедес во кој и бил полицискиот службеник. Според очевидци на настанот, вооружените лица кои пукале веднаш избегале.

Според првичните информации З.Р. се здобил со повреди во ногата и се упатил во ГОБ „8-ми Септември” за укажување на помош.