Пратеникот Крсто Мукоски пренесен на кардиологија

Пратеникот Крсто Мукоски попладнево е пренесен на кардиологија откако му се слошило во Собранието, пренесува експрес.мк.

Мукоски беше пуштен од притвор од страна на судот со цел да може да учествува на седницата за уставни измени.

Според извори во скопска Кардиологија неговата состојба е стабилна и пуштен е на домашно лекување.

Поврзани

Најнови вести

Коментари