Пожар во викендичка во селото Орман

Пожар избувнал во викендичка во скопското село Орман. Според полицијата, огнот бил забележан вчера околу 13,15 часот во село Орман, скопско на место викано .„Камењар“ во викенд куќа сопственост на П.Ц.(65) од село Волково.

Пожарот е изгаснат од Противпожарна единица. Увид ќе се врши во текот на денешниот ден.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари