Пожар на плажата кај село Николиќ

Пожар избувнал на плажата кај село Николиќ. Според полицијата, вчера во 12,05 часот во реонот на село Николиќ на место викано „Плажата“ бил забележан пожар, односно биле запалени ниви и меѓи со стрниште, кој се ширел кон граничната линија.

Во 14.30 часот од страна на екипа од Противпожарна единица Гевгелија пожарот е изгаснат.


извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари