Голем пожар избувна на улицата Цветан Димов, местото познато како Јаја Паша во општина Чаир.

Според информациите во моментов пожарот на терен го гаснат 3 противпожарни возила.

Фото Курир

Пожарот зафатил куќа, а најверојатно се проширил и кон околните објекти, објави Курир.

Во моментов улицата од Бит Пазар кон Чаир е блокирана, а возилата се пренасочуваат.

фото Курир