Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против О.С.(44) од с.Врапчиште, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 01.11.2021, пријавениот физички нападнал негов сосед и му нанел телесни повреди.