Поради сообраќајка, затворен дел од патот Штип-Кочани

Сообраќајот на патот Штип-Кочани е во прекин поради сообраќајна несреќа.

АМСМ информира дека од 16:40 часот сообраќајот на магистралниот пат Штип-Кочани е во прекин поради сообраќајна незгода помеѓу село Чешиново и село Облешево.

Сообраќајот се пренасочува.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари