Поради одрон, сообраќајот на патот Маврово-Дебар по една лента

Од 20,00 часот сообраќајот на патниот правец Маврово-Дебар се одвива по една сообраќајна лента со наизменично пропуштање на возилата, информира Автомотосојузот на Македонија.

Од АМСМ дополнуваат дека измените во сообраќајот на патниот правец, се последица на одрон на поголема количина камења.

 

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари