Тринаесет лица синоќа не ја почитувале забраната за движење, јави МВР.

Во текот на изминатото деноноќие за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 513 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

 

makfax.com.mk