Ова е јачината на земјотресот кој ги разбуди скопјани

Четири степени по Рихтеровата скала е јачината на земјотресот кој рано утрово ги разбуди жителите на скопскиот регион.

Епицентарот на земјотресот е 4 километри од Арачиново, односно 6 километри од Марино.

Скопје се стресе во точно 4 часот и 8 минути.

Поврзани

Најнови вести

Коментари