На 05.06.2023 во 14.15 часот во СВР Скопје, вработен во Затворска полиција пријавил дека околу 12.50 часот во една просторија во Казнено-поправната установа Затвор Скопје бил физички нападнат од осуденикот Ф.Д.(30) од Скопје.

По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.