Оружен грабеж во казино во Аеродром

Вооружени разбојници ограбиле казино во скопската населба Аеродром.

Според информациите на полицијата, грабежот се случил утринава околу 3 и 30 часот во казино „Адмирал“ на булеварот Јане Сандански. Четири маскирани лица им се заканиле со оружје на вработените и украле пари од сефот.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на настанот.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари