Нормализиран сообраќајот на патот Струмица – Ново Село

Сообраќајот на регионалниот пат Струмица – Ново Село, кој беше во прекин поради сообраќајна незгода е нормализиран, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ).

Оттаму додаваат дека сообраќајот се одвива нормално од 22 часот и 05 минути, по прекинот кој започна во 19 и 40.

 

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари