Нормализиран сообраќајаот на патот Куманово-Липково

Сообраќајот на регионалниот патен правец  Куманово- Липково на мостот кај Отља е нормализиран, откако претходно беше во застој поради сообраќајна несреќа.

Засега не се познати детали за несреќата.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари