Невремето допрва ќе ја покаже силата: Еве кога ќе биде најкритично…

Од утре следува период на стабилно време,до петок ветровито со засилен северен ветер и со пониски дневни температури. За време на викендот ќе биде сончево и значително потопло.

Од недела кон крајот на денот и во наредните денови повторно ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

извор Управа за хидрометеоролошки работи на македонија

Поврзани

Најнови вести

Коментари