Нацрт-Договорот со Бугарија утре на седница на собраниската Комисија за надворешна политика

Нацрт - Договорот за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија утре на затворена седница ќе биде претставен пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика.

Седницата, како што информираат од Собранието, е закажана откако денеска до Комисијата за надворешна политика било упатено барање од Владата на Република Македонија. На седницата, како што потврдиле од Владата за МИА, ќе присуствува и премиерот Зоран Заев.

Поврзани

Најнови вести

Коментари