На кого му звонеше телефонот со музика од Отпишаните? (ФОТО+ВИДЕО)

По потпишувањето на договорот во Псарадес, делегациите се упатија на заеднички ручек во Отешево на македонска страна од Преспанското Езеро.

На заедничката семсјна фотографија, доминантен беше грчкиот министер за надворешни Коѕијас кој не се двои цело време од својот шешир.

Но, исто така, сите се изненадија кога на некој од присутните му звонеше телефонот со музика од Отпишаните.

 

Македонската делегација е предводена од премиерот Зоран Заев, а грчката од премиерот Алексис Ципрас. На заедничкиот ручек ќе присуствуваат и претставниците на Европската унија и Обединетите нации - Федерика Могерини, Јоханес Хан, Метју Нимиц и Розмари ди Карло.

По заедничкиот ручек, се очекува билатерална средба да остварат премиерите Заев и Ципрас

Поврзани

Најнови вести

Коментари