За неносење лична заштита на лице – маска, вчера се регистрирани  485 прекршоци, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Од МВР апелираат граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.