МВР: Груевски не ја минал границата

Груевски не ја поминал границата на Македонија на ниту еден од легалните премини, информира МВР по објавата на екс премиерот на социјалните мрежи дека побарал азил во Унгарија. Полицијата се уште истражува и дали пораката на социјалните мрежи а напишал Груевски и дали таа е вистинита или има за цел да ја дефокусира потрагата.

Екс премиерот Никола Груевски на социјалните мрежи објави дека се наоѓа во Унгарија каде што побарал политички азил од унгарските власти.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари