МВР ги снима Македонците на протестот (ФОТО)

Невообичаено силно полициско присуство на протестот против штетниот договор за промена на името на Република Македонија, што го организира навивачката група Комити.

Она што беше повеќе од очигледно е присуството на фотографи од патриското МВР на Оливер Спасовски, кои ја снимаат толпата.

Снимките ќе бидат искористени за идентификација на присутните.

Фото: Република

Поврзани

Најнови вести

Коментари