Му се слоши на бате Геле по пресудата за Груевски

На бате Геле, поддржувачот на експремиерот Никола Груевски, му се слоши откако ја слушна пресудата за поранешниот премиер. Тој прво со солзи во очите ја проследи пресудата, како и дел од насобраните луѓе. Демонстрантите повикаа брза помош за да интервенира и да му помогне на бате Геле.

Брзата помош пристигна и го зема бате Геле.

Демонстранти се собраа пред Кривичен суд за да ја проследат пресудата за експремиерот Никола Груевски. Откако судот му изрече 2 години затворска казна на Груевски, толпата се разгневи и почна да извикува пцовки и клетви против судиите. Тие се обидоа и да ја превртат заштитната ограда, но беа спречени од кордонот полиција.

извор makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари