Во средата околу 6,50 часот утрото во СВР Скопје било пријавено дека во семејниот дом била пронајдена почината 33-годишната И.Р.К..

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство, а по наредба на јавен обвинител телото на починатата било предадено за обдукција, информира МВР.