Во петокот попладнето околу 18 часот во СВР Битола било пријавено дека во селото Десово, во општина Долнени, со повреди бил пронајден 25-годишниот Р.К..

Полициски службеници од Полициското одделение Ропотово извршиле увид, а лицето било пренесено во болницата во Прилеп за укажување помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот