Министерот за правда Билен Саљији поднесе оставка

Министерот за правда Билен Саљији вечерва поднесе оставка. Како што објави на прес конференција, оставката е мотивирана од неуспехот околу случајот Алмир.

Во моментов се уште трае прес конференцијата во Владата. Причината за оставката е судскиот случај со малиот Алмир.

Следуваат повеќе информации.

Поврзани

Најнови вести

Коментари