Миленко Неделковски: СДСМ следната недела ќе го сруши споменикот на Алкесандар на плоштадот Македонија (ВИДЕО)

Новинарот, Миленко Неделковски, се обарати на своите фанови на Фејсбук преку видео во кое изјави дека од понеделник следува дислокација или рушење на посменикот „Воинот на коњ" од плоштадот Македонија во Скопје и нелегално изгласување на „законот за јазици" во собранието на Р. Македонија.

 

извор zase.mk

Поврзани

Најнови вести

Коментари