Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на социјалната мрежа Фејсбук објави видео на кое се гледа премиерот Зоран Заев како зборува за македонското државјанство на 2 август 2018 година, а веднаш потоа и уште едно видео од премиерот од 18 февруари годинава кој зборува на истата тема.

„Дека нели идентитетот беше бетон“, напиша Мицкоски на Фејсбук.

https://www.facebook.com/watch/?v=759297354980073