Мицкоски на полноќ ќе одржи прес-конференција

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, најави дека на полноќ ќе одржи прес-конференција за медиумите, по повод донесената одлука за почеток на измените на Уставот на Република Македонија.

Поврзани

Најнови вести

Коментари