Во петок, лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе оствари средба со претседателот на Македонија, Стево Пендаровски.

Како што истакна Мицкоски на денешниот брифинг со новинарите, средбата ќе биде за две теми: 27 април и актуелната ситуација во државата, додавајќи дека тој телефонски разговор бил по негово барање.