Вчера ме нарече „Мицко”, си помислив дека било мал лапсус, денес продолжи дека сум бил “изгубен”, а јас сум само вчудоневиден од примитивизмот на поединци, кои навредуваат мислејќи дека така ќе привлечат внимание, а ги има неколкумина, напиша на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

„ Нема да навредувам и на идентичен начин да одговорам само ќе констатирам дека народот е уморен од криминал, корупција, безидејност, примитивизам, неспособност, барем малку да го зачуваме нивото и достоинството. Жалам што граѓаните мора и вакви политичари да читаат и слушаат“ додаде Мицкоски.

 

makfax.com.mk