51 лице починато поради Корона, а Заев вели не чувствувал одговорност. А, ако не е ваша, чива е?, напиша на својот фејсбук статус лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

„Гробиштата се полни, душите празни. Оваа бројка ќе беше помала да имаше навреме вакцини. Но, провизиите им беа поважни. Оставка за мафијашката власт, а потоа одговорност и нормализација“, напиша Мицкоски.

„Секој според заслуженото, за народот спокој и можности, за криминалците одговорност. Нема бегање!“, додава Мицкоски.

Претходно

Починати 51 лице од Ковид-19, регистрирани нови 1.302 заразени од коронавирус


makfax.com.mk