Мермерна плоча од 20 тони падна на патот Градско – Прилеп

(Фото: Илустрација)

Мермерна плоча тешка околу 20 тони попладнево падна на патот Градско – Прилеп, кај Каменоломот.

„На патниот правец А1 Градско-Прилеп, кај месноста Плетвар, кај Каменоломот, на едната коловозна лента, паднала мермерна плоча од околу 20 тони“, информира АМСМ.

Од таму додаваат дека сообраќајот се одвива наизменично по едната коловозна лента.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари