Во текот на вчерашниот ден во 10: 30 часот во СВР Скопје, 29-годишна скопјанка пријавила дека околу 08: 25 часот, во ходник од зграда на подрачјето на Центар, едно лице се однесувало недолично со задоволување на полови страсти.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.