Македонија ја прати на ЕП, а Дрита Ислами „леташе орли“ среде Берлин (ФОТО)

Атлетичарката Дрита Ислами, која се пласира на последното место во квалификациите во трката на 400 метри со пречки на Европското првенство (ЕП) во Берлин, како претставник на Македонија. Седукратната најдобра атлетичарка во Македонија и наш претставник на Летните олимписки игри во Рио де Жанеиро, го искористи престојот во Берлин да направи фотографии за спомен.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари