Кумановка убиена во Сирија, била дел од Исламска држава

Жена од Куманово, која била дел од терористичката организација „Исламска држава“ е убиена во Сирија. Веста била потврдена од блиски членови од семејството.

Како што објави порталот „Реалитети“, Кумановката заминала за Сирија пред четири години каде се придружила на ИД.

Oд летото 2012 година на боиштата во Сирија и Ирак има стотина македонски државјани, од кои досега најмалку 15 загинале.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари