Комеморативна седница по повод смртта на Љубиша Георгиевски

Во Собранието, утре напладне ќе биде одржана Комеморативна седница по повод смртта на поранешниот претседател на парламентот, Љубиша Георгиевски.

Георгиевски ја извршуваше функцијата во периодот од 1 август 2006 година до 21 јуни 2008 година.

Тој почина утрово на 81-годишна возраст.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари