Синоќа околу 19 часoт во Полициската станица Кавадарци, З.Н.(45)   од  Кавадарци пријавил дека на патот меѓу селата Ресава и Брушани, бил физички нападнат од возач на патничко возило „мерцедес” со скопски регистарски ознаки.

За ова денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Се работи на расчистување на случајот.