На 17.04.2021 во 00,20 во Гостивар на ул.“Борче Јовановски“ полициски службеници од ОВР Гостивар ги лишиле од слобода Ф.З.(28) и Б.Х.(21) двајцата од Гостивар кои ја прекршиле забраната за движење и кај кои била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.